KOMPAKTOWE SKŁADOWANIE

Regały META nadały strukturę logistyce firmy Johann van Beusekom e.K.

KOMPAKTOWE SKŁADOWANIE

Rodzinna firma z tradycjami

Istniejąca od 58 lat firma jest od 35 lat członkiem E/D/E i jest jednym z najważniejszych domów handlowych w Kleve. W nowej lokalizacji firmy pracuje ponad 20 osób. Duże znaczenie w firmie van Beusekom mają usługi, dlatego pracownicy oferują m.in. kontrole drabin i wyposażenia osobistego, szczegółowe doradztwo, usługi ostrzenia oraz serwis naprawczy we własnym warsztacie. 

Dane projektu

Obiekt: Powierzchnia wystawowa i sprzedaży firmy van Beusekom, Kleve, specjalisty w zakresie sprzedaży narzędzi
Wielkość magazynu: 4.000 m²
Czas na przebudowę: 3 tygodnie
Wykorzystane produkty META: 2-poziomowy system regałów półkowych META CLIP 600 m²
  Regały paletowe META MULTIPAL
  Regały o dużej rozpiętości META MINI-RACK
Łącznie sześć schodów zapewnia optymalny dostęp do produktów w magazynie.
Łącznie sześć schodów zapewnia optymalny dostęp do produktów w magazynie.

Zadanie

Ze względu na zbyt ciasne i przestarzałe pomieszczenia przedsiębiorstwo przeniosło się do nowego budynku, mieszczącego się w Kleve. Przedsiębiorstwo specjalizujące się w handlu narzędziami raz lub dwa razy dziennie dostarcza swoim klientom w Kleve artykuły z asortymentu obejmującego 35.000 produktów. Pozostali klienci z regionu są obsługiwani raz w tygodniu. Pracownicy pakują i wysyłają z magazynu m.in. narzędzia ręczne, urządzenia elektryczne wraz z akcesoriami, materiały ścierne, produkty z zakresu techniki spawania i lutowania, sprzęt ogrodowy oraz roboczą odzież ochronną. W dwupiętrowym pomieszczeniu pokazowym, o łącznej powierzchni 800 m2, który graniczy z magazynem i pomieszczeniami biurowymi, klienci mają możliwość obejrzenia i wybrania przed zakupem odpowiednich dla siebie artykułów.

Celem reorganizacji było zapewnienie kompaktowego i zorganizowanego przechowywania produktów w nowym magazynie dzięki zastosowaniu regałów META. W nowym magazynie oddzielono od siebie wejście i wyjście towarów. Pozwoliło to na zapewnienie systematycznej kolejności w ruchu produktów przychodzących i wychodzących. Poza tym wszystkie artykuły są teraz magazynowane centralnie, co uprościło pokonywane drogi i przyspieszyło dostawy.

Wypowiedź klienta

„Chcieliśmy wszystko mieć w jednym punkcie″ – mówi właściciel Thomas van Beusekom, który prowadzi przedsiębiorstwo od 14 lat. „Wcześniej mieliśmy piwnicę, półpiętro i jedno piętro, co sprawiało, że transport towarów z A do B był uciążliwy. Dzięki nowej zasadzie magazynowania nasze przebiegi pracy wyjątkowo się poprawiły″.

Sprzedawca narzędzi z Kleve sprowadza i rozprowadza jako partner firmy META systemy regałów producenta z Arnsberg. Pod tym względem regały w jego nowym magazynie są optymalnymi obiektami referencyjnymi. „Chciałem współpracować z META, ponieważ znam tę firmę od lat i cenię sobie dobry serwis i jakość″ – mówi Thomas van Beusekom.

(od lewej.) Thomas van Beusekom, właściciel Johann van Beusekom e.K., syn Fabian van Beusekom, współpracownik i przyszły zarządzający Johann van Beusekom e.K. oraz Sven Gaertig, specjalista META
(od lewej.) Thomas van Beusekom, właściciel Johann van Beusekom e.K., syn Fabian van Beusekom, współpracownik i przyszły zarządzający Johann van Beusekom e.K. oraz Sven Gaertig, specjalista META