STRUKTURALNA I KOMPAKTOWA ROZBUDOWA MAGAZYNU

Ullner und Ullner polegają również na rozwiązaniach META-Regalbau we własnym magazynie.

STRUKTURALNA I KOMPAKTOWA ROZBUDOWA MAGAZYNU

Wysokie kompetencje w zakresie rozwiązań łożyskowych META

Relacje biznesowe, które rozwijały się przez wiele lat, są podstawą udanej współpracy. Wyspecjalizowani hurtownicy Ullner und Ullner współpracują z META-Regalbau, specjalistą ds. magazynowania z siedzibą w Arnsbergu, od ponad 35 lat. Duża liczba zakładów referencyjnych w obszarze urządzeń magazynowych została już z powodzeniem wdrożona - i wiele innych ma zostać wdrożonych. Należą do nich regały statyczne, regały paletowe i wspornikowe, a także regały jezdne META MULTIBLOC. W swoim własnym magazynie, hurtownik Paderborn również polega na jakości META i obecnie skutecznie powiększył powierzchnię magazynową o 800 m².

Ullner und Ullner jest jedną z wiodących hurtowni we wschodniej Westfalii. Jako wszechstronny dostawca dla przemysłu i handlu, hurtownik z Paderborn od ponad 210 lat oferuje swoim klientom wszechstronny, wysokiej jakości asortyment produktów. Szeroki i głęboki asortyment produktów obejmuje stal, stal nierdzewną, metale nieżelazne, technologię mocowań, okucia, tworzywa sztuczne, narzędzia, maszyny, wyposażenie fabryk, technologię spawania i sprężonego powietrza oraz artykuły bezpieczeństwa pracy. Pod egidą E/D/E wyspecjalizowany dystrybutor z siedzibą w Paderborn współpracuje w grupie Premium z wiodącymi wyspecjalizowanymi przedsiębiorstwami handlowymi w całych Niemczech.

W związku z niedawno otwartą nową lokalizacją dla przemysłu stalowego uwolniono możliwości magazynowania w siedzibie głównej "Grüner Weg" w Paderborn. Na powierzchni 800 m² powstał nowy magazyn artykułów związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy oraz wyposażenia zakładu.

"Przede wszystkim zapotrzebowanie na miejsce na sezonowe artykuły bezpieczeństwa pracy i łączenie produktów wyposażenia zakładu sprawiły, że konieczna była rozbudowa magazynu", wyjaśnia Jürgen Bickmann, kierownik ds. sprzedaży wyposażenia zakładów w Ullner und Ullner. W tej nowo utworzonej powierzchni magazynowej, oferowane przez META półki, takie jak gotowe zestawy META SET do uniwersalnego zastosowania w magazynach, warsztatach, magazynach, salach sprzedaży itp. są teraz również przechowywane.

Dane projektu

Obiekt: rozbudowa magazynu Ullner und Ullner
Wykorzystane produkty META: System regałów półkowych META CLIP
  Regały paletowe META MULTIPAL
  Regały wspornikowe META MULTISTRONG
Dzięki systemowi regałów paletowych META MULTIPAL stworzono łącznie 360 dodatkowych przestrzeni paletowych.
Dzięki systemowi regałów paletowych META MULTIPAL stworzono łącznie 360 dodatkowych przestrzeni paletowych.

Zadanie

Dzięki wysokim kompetencjom technicznym i głębokiemu poziomowi wiedzy w dziedzinie technologii magazynowej META, pracownicy Ullner und Ullner byli w stanie samodzielnie zaplanować całe nowe wyposażenie magazynowe według planu P.Con., tak jak to miało miejsce w przypadku dużej liczby zamówień klientów. Za pomocą tego oprogramowania do planowania pomieszczeń i wyposażenia można szybko i łatwo stworzyć wysokiej jakości indywidualne planowanie 3D. META bezpłatnie udostępnia ten program planowania swoim klientom z branży specjalistycznej.

Ta rozbudowa magazynu stanowi konsekwentny dalszy rozwój istniejącego magazynu, ponieważ obszary już wykorzystywane są również efektywnie wykorzystywane w różnych rozwiązaniach magazynowych META. W ten sposób Ullner und Ullner stworzyli dwupiętrowy system regałów META CLIP, który dzięki około 650 zainstalowanym półkom i 700 zastosowanym przegródkom zapewnia przejrzyste przechowywanie sezonowych artykułów bezpieczeństwa przemysłowego. Dzięki bogatym akcesoriom system META CLIP oferuje maksymalne możliwości składowania różnych towarów. System META CLIP został zaprojektowany w taki sposób, że można go rozszerzyć do dwu- lub trzykondygnacyjnych systemów regałowych w połączeniu z platformami systemowymi. Platformy systemowe jako konstrukcja stalowa są planowane przez META zgodnie ze specyfikacją klienta i produkowane we własnych zakładach produkcyjnych. Ullner i Ullner byli w stanie efektywnie podwoić przestrzeń magazynową na artykuły bezpieczeństwa przemysłowego i optymalnie wykorzystać ograniczone zasoby przestrzeni.

System regałów paletowych META MULTIPAL S służy do składowania towarów wielkogabarytowych, wyposażenia fabryk i artykułów higienicznych, za pomocą których można stworzyć ponad 360 dodatkowych przestrzeni składowania palet. Ponadto Ullner und Ullner stosują system regałów wspornikowych META MULTISTRONG do uporządkowanego składowania elementów rusztowań.

Krótki czas montażu, wynoszący zaledwie cztery dni z pomocą własnych monterów firmy, wyraźnie pokazuje kompetencje hurtowni Paderborn w zakresie technologii magazynowania META.

Dwupoziomowy system regałów META CLIP zapewnia uporządkowane składowanie z około 650 półkami i 700 przegrodami.
Dwupoziomowy system regałów META CLIP zapewnia uporządkowane składowanie z około 650 półkami i 700 przegrodami.

Wyciąg z konta klienta

"Rozwinięta współpraca naszych dwóch firm działa znakomicie, a osobisty kontakt z osobami kontaktowymi META jest doskonały - zarówno z panem Hitzefeldem jako naszym obsługa terenowa META, jak i z całym usługi wewnątrz pomieszczeń META", wyjaśnia Jürgen Bickmann nawiązane kontakty biznesowe.

"Dla naszych klientów i dla nas polegamy na artykułach META, ponieważ bardzo dobrze znamy firmę, produkty i jakość".

Jürgen Bickmann z Ullner und Ullner wraz z META serwisem terenowym Martin Hitzfeld na nowym, dwupoziomowym systemie regałów META CLIP.
Jürgen Bickmann z Ullner und Ullner wraz z META serwisem terenowym Martin Hitzfeld na nowym, dwupoziomowym systemie regałów META CLIP.