DOBRA ARCHIWIZACJA WZORCÓW DEKOROWYCH

W nowym centrum serwisowym firma INTERPRINT stawia na rozwiązania magazynowe META.

W otwartym niedawno nowym centrum serwisowym w siedzibie w Arnsbergu bije serce ośrodka wysyłki wzorów i archiwum wzorców dekorów drukarni dekorów INTERPRINT. W przypadku stanowiących podstawę magazynu regałów firma INTERPRINT postawiła na systemy magazynowe META.

Za sprawą niemal 1300 pracowników na całym świecie, w tym 390 w siedzibie głównej w Arnsbergu, grupa INTERPRINT jest jedną z wiodących drukarni dekorów na świecie. Od 50 lat INTERPRINT wciela w życie filozofię „Think global, act local”. Dekory drewniane, kamienne i kreatywne firmy Interprint zdobią powierzchnie licznych drewnianych materiałów, które mogą być przetworzone na meble i podłogi oraz są wykorzystywane do aranżacji wnętrz.

W oddanym niedawno do użytku budynku, który znajduje się niedaleko firmy META, zlokalizowano dział serwisowy firmy.  Jednocześnie na poziomie cyfrowym wprowadzono nowy system zarządzania magazynem, co stanowi prawdziwe wyzwanie.

Dane projektu

Obiekt: INTERPRINT, Arnsberg
Zamontowane produkty firmy META: Regały szerokie META MINI-RACK
  Regały półkowe META CLIP wraz z przegrodą

Wysokie wymagania – indywidualne rozwiązania

Jako jedna z wiodących drukarni dekorów na świecie firma INTERPRINT oferuje szeroki wybór usług. Z tego powodu w nowym centrum serwisowym składuje się zarówno płyty HPL (HPL – high pressure laminates), jak również różnego rodzaju rolki papieru dekoracyjnego o różnej długości. Podczas konstrukcji regałów trzeba było uwzględnić w szczególności najróżniejsze formy, długości i masy składowanych wzorów. Dzięki ścisłej współpracy firm INTERPRINT i META-Regalbau w kilku etapach projektu udało się opracować czy też znaleźć idealne rozwiązania spełniające różne wymagania. Oprócz różnorodnych wymogów dotyczących towarów i urzędowych wytycznych trzeba było też uwzględnić rygorystyczne wymagania pożarowe. Określono zatem między innymi odpowiednie odstępy pomiędzy rolkami wzorów i regałami, co pozwoliło zapewnić pełne działanie tryskaczy. Firma INTERPRINT opracowała w tym celu specjalne stojaki na rolki papieru.

System META MINI-RACK stanowi idealny wybór również w przypadku archiwizacji metrów bieżących w tulejach o różnej długości.
System META MINI-RACK stanowi idealny wybór również w przypadku archiwizacji metrów bieżących w tulejach o różnej długości.

Informacje od klienta

Susanne Wünsch, dyrektor ds. marketingu w firmie INTERPRINT, o współpracy obu firm: „Nasze przedsiębiorstwo kładzie duży nacisk na wysoką jakość usług. Istotne znaczenie ma tutaj indywidualne rozwiązanie magazynowe META.”

„Mimo wysokich wymagań współpraca projektowa z pracownikami biurowymi i terenowymi była bardzo konstruktywna”, uzupełnia Anke Gerling z działu projektowania dekorów w firmie INTERPRINT.

Anke Gerling (z lewej) oraz Susanne Wünsch (z prawej) wraz z regionalnym kierownikiem META, Elmarem Dolle.
Anke Gerling (z lewej) oraz Susanne Wünsch (z prawej) wraz z regionalnym kierownikiem META, Elmarem Dolle.