DYNAMICZNE I WYDAJNE ROZWIĄZANIE SKŁADOWANIA W NIEZWYKŁEJ HALI FABRYCZNEJ

META wyposaża nowy budynek CROSO International w technologię regałów.

DYNAMICZNE I WYDAJNE ROZWIĄZANIE SKŁADOWANIA W NIEZWYKŁEJ HALI FABRYCZNEJ

Ekologiczna konstrukcja połączona z efektywnym rozwiązaniem w zakresie magazynowania.

Po zaledwie roku planowania i budowy zainaugurowano nową i nietypową siedzibę firmy w budownictwie drewnianym. Oprócz magazynu na ponad 4.000 m² znajdują się również powierzchnie produkcyjne i administracyjne.


CROSO jest jednym z wiodących dostawców systemów balustrad i komponentów wykonanych ze stali nierdzewnej i aluminium w połączeniu z elementami szklanymi na najwyższym poziomie technicznym i jakościowym. W tradycyjnym zakładzie Sophienhammer w Arnsbergu, poręcz oświetlona diodami LED, słupki zoptymalizowane pod kątem zastosowania oraz profile bazowe ze stali nierdzewnej i aluminium są produkowane na zamówienie klienta. Części zamienne i drobne części do systemów poręczy są również magazynowane i oddawane do użytku.

W rezultacie powstał niezwykły budynek, który został zaprojektowany jako konstrukcja drewniana zgodna z koncepcją zrównoważonego rozwoju. Energooszczędne oświetlenie LED i wykorzystanie istniejącej elektrowni cieplnej typu blokowego sąsiedniej firmy z tej samej grupy Julius Cronenberg oH podkreślają podejście do ekologicznego i zrównoważonego budownictwa.

Podstawowa koncepcja i podział poszczególnych obszarów pracy zostały przeprowadzone przez kierownika zakładu Sandrę Thurau zgodnie z planowanymi procesami produkcji i uruchomienia. Przyszły rozwój zamówień był zawsze brany pod uwagę przy planowaniu, tak aby zaplanować i przygotować obszerne możliwości rozbudowy powierzchni magazynowej.

Zadanie

Ze względu na różne towary magazynowe, ekspert ds. technologii magazynowania z siedzibą w Arnsbergu, META zastosował różne rozwiązania systemowe dla poszczególnych obszarów. W obszarze składowania małych części i kompletacji zamówień zainstalowano bezśrubowy system regałów META CLIP z ponad 2500 półkami, aby zapewnić przejrzyste składowanie szerokiej gamy produktów. Rozmieszczenie korytarza w kształcie litery U oraz odpowiednie rozmieszczenie szybko poruszających się elementów zapewnia krótkie odległości na piechotę i tym samym bardziej efektywną kompletację zamówień.

Planowanie w tym obszarze zostało przeprowadzone z dalekowzrocznością, ponieważ cały system META CLIP może zostać rozszerzony, co umożliwia podwojenie pojemności magazynowej w kolejnej fazie budowy, jeśli zajdzie taka potrzeba.

META zainstalowała mobilny system regałów przesuwnych META MULTIBLOC jako centralny punkt procesów uzupełniania zapasów w produkcji. System ten został wyposażony w ciężkie regały wysięgnikowe do składowania łącznie 324 długich towarów. Również w tym przypadku już przygotowany system szyn pozwala na budowę drugiego mobilnego systemu regałów w razie potrzeby w kolejnym etapie rozbudowy.

System regałów paletowych META MULTIPAL S został wykorzystany jako magazyn buforowy po dostawie lub sezonowy oraz do składowania innych różnorodnych towarów, tworząc 376 miejsc paletowych. Ponadto innowacyjne rozwiązania magazynowe META MULTIPAL z profilem regału magazynowego do pionowego składowania pojedynczych towarów długich oraz stół do pakowania META SPEED-RACK w strefie kompletacji zamówień przyczyniają się do wydajnej realizacji produkcji i kompletacji zamówień.

System regałów META CLIP z zainstalowanymi 2 500 półkami zapewnia uporządkowane składowanie w obszarze kompletacji zamówień.
System regałów META CLIP z zainstalowanymi 2 500 półkami zapewnia uporządkowane składowanie w obszarze kompletacji zamówień.

Wypowiedź klienta

"To, co było dla nas ważne, to fakt, że w META otrzymujemy wszystko z jednego źródła. Cały pakiet po prostu pasował do rachunku. Wyróżniającym się punktem są kompetencje w zakresie dynamicznych urządzeń magazynujących. Ponadto polegamy na lokalnych dostawcach w ramach grupy, z którymi współpracujemy z powodzeniem i w duchu zaufania od wielu lat", mówi Sandra Thurau, kierownik zakładu CROSO, wyjaśniając wybór dostawcy magazynu.


"Współpraca od samego początku była doskonała i bardzo kreatywna - zarówno z panem Dolle'em w służbie terenowej META, jak i w służbie wewnętrznej META.

Sandra Thurau z CROSO International i serwisu terenowego META Elmar Dolle przed nowym systemem regałów mobilnych META MULTIBLOC.
Sandra Thurau z CROSO International i serwisu terenowego META Elmar Dolle przed nowym systemem regałów mobilnych META MULTIBLOC.