ŚWIATOWA PREMIERA META MULTIFLOOR – NOWEGO SYSTEMU REGAŁOWEGO

Pierwsza czterokondygnacyjna konstrukcja wysokiego składowania oparta na nowym systemie regałowym wdrożona w Holandii

Na obszarze przemysłowym gminy Venray w Holandii odbyła się światowa premiera: Pierwsza czterokondygnacyjna konstrukcja wysokiego składowania oparta na nowym systemie regałowym META MULTIFLOOR. Firma Syncreon Netherlands B.V. wybudowała tam nowy zakład, który został wyposażony w rozwiązania intralogistyczne firmy Jungheinrich. Decydującą rolę odegrał w tym czterokondygnacyjny system regałowy META MULTIFLOOR.

Syncreon jest zewnętrznym dostawcą usług logistycznych i opracowuje oraz obsługuje rozwiązania w zakresie łańcucha dostaw dla różnych klientów w Niemczech, Europie i na świecie. Dzięki rozwiązaniom dotyczącym łańcucha dostaw Syncreon koordynuje, magazynuje, konfiguruje, dostarcza, instaluje, zwraca i naprawia zaawansowane technologicznie produkty klientów. Usługi w całym cyklu życia produktów obejmują magazynowanie i dystrybucję, realizację, usługi posprzedażowe (usługi wymiany, zarządzanie pulą wymiennych produktów, naprawy) oraz logistykę odwrotną. W nowej konstrukcji wysokiego składowania i pozostałych regałach półkowych w nowym magazynie dystrybucyjnym w Venray tymczasowo składowane są części zamienne dla wiodącego na rynku dostawcy w sektorze elektroniki użytkowej.

Wyposażenie tego kompleksu było w rękach firmy Jungheinrich, jednego z czołowych dostawców zintegrowanych rozwiązań intralogistycznych. W dziedzinie regałów półkowych obie renomowane firmy Jungheinrich i META już od wielu lat z powodzeniem współpracują ze sobą.

Dane projektu

Obiekt: Syncreon Netherlands B.V., Venray (NL)
Zamontowane produkty firmy META: Czterokondygnacyjny system regałowy META MULTIFLOOR
  Regały półkowe META CLIPL
  Konstrukcja stalowa
Nowa czterokondygnacyjna konstrukcja wysokiego składowania na bazie META MULTIFLOOR.
Nowa czterokondygnacyjna konstrukcja wysokiego składowania na bazie META MULTIFLOOR.

META MULTIFLOOR – nowy regał z systemem

META MULTIFLOOR to system regałowy zaprojektowany od podstaw i opracowany jako elastyczny system modułowy. META MULTIFLOOR został zaprezentowany po raz pierwszy na targach LogiMAT 2020.

Nowy system modułowy jest statycznie i strukturalnie bardzo elastyczny w zastosowaniu, dzięki czemu META będzie mogła w przyszłości łatwiej reagować na najbardziej zróżnicowane wymagania klientów. Wybór różnych szerokości podparcia i różnych grubości materiału pozwala na optymalne dostosowanie systemu regałowego do wymagań statycznych.

META MULTIFLOOR oferuje już teraz szeroki zakres zastosowań: od regałów wolnostojących do wielokondygnacyjnych konstrukcji wysokiego składowania, regałów o dużej rozpiętości, regałów na opony, wysokich regałów dla wózków jezdniowych itp. META pracuje już również nad rozszerzeniem systemu modułowego, dzięki czemu w przyszłości zostaną dodane kolejne obszary zastosowań. Maksymalne wykorzystanie półek dzięki zewnętrznemu połączeniu półek i różnym możliwościom przyłączenia to również wyjątkowe zalety tego systemu.

Specjalna konstrukcja między innymi przejścia oraz racjonalizacja różnych komponentów sprawia, że ten modułowy system jest również ekonomiczny przy zachowaniu tej samej wysokiej i znanej jakości META. Wszystkie poszczególne części zostały również optymalnie zaprojektowane pod kątem oszczędzania miejsca i tym samym efektywnego transportu oraz uproszczonego montażu na miejscu.

Widok z najwyższego piętra na galerię z regałami półkowymi META CLIP.
Widok z najwyższego piętra na galerię z regałami półkowymi META CLIP.

Oświadczenie firmy Jungheinrich

„Współpraca z META jako naszym strategicznym partnerem do współpracy w zakresie systemów regałowych działa znakomicie” – wyjaśnia Marco Harder, kierownik działu systemów regałowych w Jungheinrich.

„W Syncreon przekonał nas nowy system META MULTIFLOOR ze względu na jego elastyczność, możliwość rozbudowy i stosunek jakości do ceny”.