SŁODKA LOGISTYKA

Nowy magazyn grupy Schneckenreither

SŁODKA LOGISTYKA

Logistyk

Od prawie 50 lat nazwa Schneckenreither symbolizuje niezawodność i jakość w branży transportowej i spedycyjnej, jak również od kilku lat w logistyce.

Międzynarodowa spedycja Schneckenreither jest przedsiębiorstwem z grupy Schneckenreither, liczącej w trzech gałęziach usług łącznie 130 samochodów ciężarowych oraz 400 pracowników: Schneckenreither Vermietung und Leasing GmbH pośredniczy i wynajmuje działki i budynki w całej Austrii. Wspólnie z firmą Zeller Transporte z siedzibą w Ansfelden oraz TFP, s.r.o. z siedzibą w Trenčín na Słowacji przedsiębiorstwo wykonuje zlecenia transportowe. Trzecim filarem jest międzynarodowa spedycja Schneckenreither Gesellschaft m.b.H., oferująca od klasycznego transportu drobnicy, przez transport pełnoładunkowy i doładunkowy w całej Europie, jak również fracht morski i lotniczy.

Przedsiębiorstwo, posiadające oprócz siedziby głównej w austriackim Ansfelden, także oddziały w Wiedniu Neudorf, Graz oraz Klagenfurt, siedziby zakładów w Wels, Linz oraz Marchtrenk, jak również dwie własne spedycje w Pradze i Budapeszcie, jest w bliskim kontakcie ze swoimi klientami. Przedsiębiorstwo założone w 1960 roku jest do dziś w 100 procentach rodzinną firmą prowadzoną aktualnie już w drugim pokoleniu przez braci Wolfganga i Alfreda Schneckenreither, którzy są zarządzającymi wspólnikami.

Dane projektu

Obiekt: Magazyn logistyczny spedycji Schneckenreither
Wielkość magazynu: 4.500 m²
Wykorzystane produkty META: Regały paletowe META MULTIPAL
Cały system regałów został dostosowany do wysokości palety 1.880 mm i nośności na każdą z nich po jednej tonie.
Cały system regałów został dostosowany do wysokości palety 1.880 mm i nośności na każdą z nich po jednej tonie.

Zadanie

W ostatnich latach nadzwyczaj dobrze rozwinął się zwłaszcza dział logistyczny grupy przedsiębiorstw, dając w perspektywie na przyszłość także największy potencjał rozwoju. Ze względu na prawie 30-letnią współpracę z renomowanym austriackim producentem słodyczy firma Schneckenreither posiada duże doświadczenie w magazynowaniu środków spożywczych w odpowiedniej temperaturze. Zwłaszcza nienaganna reputacja przedsiębiorstwa spowodowała, że producent słodyczy powierzył kolejny magazyn firmie Schneckenreither.

Szczególnym wyzwaniem była w tym wypadku perfekcyjna klimatyzacja w zakresie od 15 do 18 stopni oraz optymalne wyposażenie magazynu w regały z realizacją w bardzo krótkim czasie.

Z nowego magazynu w Wels międzynarodowa spedycja Schneckenreither rozwozi słodycze w 18 godzin na terenie całej Europy.
Z nowego magazynu w Wels międzynarodowa spedycja Schneckenreither rozwozi słodycze w 18 godzin na terenie całej Europy.

Wypowiedź klienta

Alfred Schneckenreither wyjaśnia: „Jako profesjonaliści w zakresie logistyki tworzymy indywidualne rozwiązania dla naszych klientów. U nas nie ma gotowego planu magazynowania, tylko wyłącznie plany logistyczne szyte na miarę. W ten sposób jesteśmy dla naszych klientów kompetentnym partnerem w zakresie logistyki."

„Ponieważ zawsze planujemy długoterminowo, decydującym kryterium jest dla nas jakość. Firma META-Regalbau od samego początku zaoferowała nam system o wysokiej jakości, spełniający wszystkie nasze wymagania“.

„META kompetentnie nam doradzała i wspierała nas od pierwszych pomysłów, aż po uruchomienie magazynu. W przyszłości, w przypadku wyposażania kolejnych magazynów w regały, z pewnością zwrócimy się do Pana Edwina Zellner z firmy META-Lagertechnik“ – podsumowuje Alfred Schneckenreither.

Alfred Schneckenreither, wspólnik zarządzający, Edwin Zellner, META regionalny kierownik sprzedaży, Austria
Alfred Schneckenreither, wspólnik zarządzający, Edwin Zellner, META regionalny kierownik sprzedaży, Austria