PONADWYMIAROWA SZAFA NA BUTY

META wyposaża nowe centrum logistyczne Schuh Mücke w technologię regałów.

PONADWYMIAROWA SZAFA NA BUTY

Centralny magazyn obuwia

Schuh und Sport Mücke GmbH posiada w sumie 14 lokalizacji w Bawarii. Przedsiębiorstwo handlu detalicznego oferuje około 80.000 par butów różnych producentów, jak również odzież dla mężczyzn i kobiet w każdym sklepie. Firma posiada również różne akcesoria w swojej ofercie. W celu uporządkowanego przechowywania tego rodzaju artykułów i łączenia ich w jedno miejsce, Schuh Mücke łączy teraz 14 zdecentralizowanych magazynów w lokalizacji Scheßlitz-Ost. Nowe centrum logistyczne o powierzchni 10.000 m2 zostało wyposażone w technologię regałów producenta META z siedzibą w Arnsbergu. Na dodatkowych 2.000 m2 znajdują się biura dla administracji. W zakładzie Scheßlitz-Ost zatrudnionych jest łącznie 160 pracowników zajmujących się zakupami, administracją i logistyką. Dzięki własnej flocie pojazdów, Schuh Mücke szybko i sprawnie zaopatruje wszystkie oddziały z magazynu centralnego.


Spółka handlowa Schuh und Sport Mücke z siedzibą w Scheßlitz należy do grupy ANWR. Z nowego magazynu centralnego wszystkie 14 oddziałów jest zaopatrywanych we własny tabor samochodowy firmy. Firma posiada w swoim asortymencie 500.000 par butów renomowanych producentów. Schuh und Sport Mücke GmbH zatrudnia obecnie około 750 osób.

Dane projektu

Obiekt: Schuh Mücke centrum logistyczne
Wielkość magazynu: 10.000 m²
Wykorzystane produkty META: Trzypiętrowy system regałowy META CLIP
Czas trwania instalacji: 6 tygodni
META CLIP została zainstalowana na powierzchni 2 500 m2 . Instalacja rozciąga się na trzy poziomy.
META CLIP została zainstalowana na powierzchni 2 500 m2 . Instalacja rozciąga się na trzy poziomy.

Zadanie

Po przeprowadzeniu przez Instytut Fraunhofera analizy przepływu towarów, budowa nowego magazynu centralnego na działce o powierzchni 24.000 m2 okazała się idealnym rozwiązaniem dla obuwia i komarów sportowych. Nowe centrum administracyjno-logistyczne zostało oddane do użytku po około dwuipółrocznym okresie planowania i budowy. Do przechowywania obuwia i sprzętu sportowego w kartonach i odzieży wiszącej potrzebny był elastyczny system regałów.
Powierzchnia podłogi systemu wynosi 2.500 m2 (86 m x 29 m). Łącznie w obiekcie zainstalowano 18 500 półek. Służy jako sklep buforowy po zaopatrzeniu i sezonowy dla 370.000 par butów. Półki o wymiarach 1300 mm x 400 mm idealnie nadają się do przechowywania pudełek na buty. Stojaki na ubrania zostały wykorzystane w systemie regałowym do przechowywania wiszących towarów.
Projektanci Instytutu Fraunhofera zaprojektowali podział magazynu w taki sposób, aby system regałów nie miał bezpośredniego kontaktu ze ścianą hali, ale umożliwiał dostęp ze wszystkich stron. Upraszcza to trasy pracy dla pracowników. Wszystkie poziomy można szybko osiągnąć za pomocą kilku klatek schodowych. Towary są zbierane za pomocą windy i ręcznego sprzętu transportowego. Kody kreskowe na półkach identyfikują różne miejsca składowania. Buty, ubrania i akcesoria są następnie sortowane i pakowane przy stołach.

Nowe centrum logistyczne w Scheßlitz łączy wszystkie dotychczas zdecentralizowane magazyny.
Nowe centrum logistyczne w Scheßlitz łączy wszystkie dotychczas zdecentralizowane magazyny.

Wypowiedź klienta

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z pozytywnego rozwoju Schuh Mücke w ciągu ostatnich dziesięciu lat. W związku z tym ogromnym wzrostem była nowoczesna logistyka unabdingbar", mówi dyrektor zarządzający Thomas Mücke."Dzięki nowemu systemowi regałów wielokrotnie zoptymalizowaliśmy nasze procesy robocze. Kompletny pakiet META jest prosty pod względem planowania, technologii regałów i montażu: gepasst", mówi Udo Bauer, kierownik ds. logistyki w Schuh Mücke.

Udo Bauer, kierownik ds. logistyki w Schuh und Sport Mücke, jest zadowolony z nowego magazynu centralnego z nowoczesną technologią regałów.
Udo Bauer, kierownik ds. logistyki w Schuh und Sport Mücke, jest zadowolony z nowego magazynu centralnego z nowoczesną technologią regałów.