CENTRALNY MAGAZYN TECHNIKI OŚWIETLENIOWEJ

Silne partnerstwo w zakresie technologii regałowej i oświetlenia LED w magazynie

CENTRALNY MAGAZYN TECHNIKI OŚWIETLENIOWEJ

Ekspert w dziedzinie technologii magazynowania META-Regalbau i LDBS Lichtdienst jako specjalista w dziedzinie technologii oświetleniowej położyli teraz swoją współpracę na solidnych podstawach i podpisali umowę o współpracy podczas inspekcji nowego magazynu centralnego w Falkensee. Obydwaj dostawcy będą więc w przyszłości jeszcze ściślej współpracować w zakresie wyposażenia magazynów z odpowiednimi półkami i rozwiązaniami oświetleniowymi LED.

Dobra współpraca między obiema firmami przejawiała się również w tworzeniu i konsolidacji wszystkich mniejszych magazynów w celu utworzenia centralnego magazynu LDBS. Rezultatem tego jest duży magazyn centralny w Falkensee, który przechowuje wszystko, od najmniejszego komponentu LED po paski świetlne LED zapakowane na paletach na ponad 8 500 metrów kwadratowych powierzchni. META zaprojektowała, dostarczyła i zainstalowała całą technologię regałów i magazynów. W ten sposób w nowej lokalizacji w Falkensee koło Berlina można było stworzyć około 30.000 małych powierzchni magazynowych i 8.000 powierzchni paletowych.

Dane projektu

Obiekt: Zentrallager LDBS Lichtdienst, Falkensee
Wykorzystane produkty META: Dwukondygnacyjny system regałów META CLIP - z możliwością rozbudowy
  Regały paletowe META MULTIPAL - częściowo z regałami z siatki drucianej
  Regaly na knagi META CLIP
  Systemy oświetleniowe LDBS LED wraz z wykrywaniem obecności i czujnikami światła dziennego
Nowy dwupoziomowy system regałów META CLIP w centralnym magazynie w Falkensee - można rozbudować o kolejne piętra.
Nowy dwupoziomowy system regałów META CLIP w centralnym magazynie w Falkensee - można rozbudować o kolejne piętra.

Zadanie

Ze względu na różne towary magazynowe, ekspert ds. technologii magazynowania z siedzibą w Arnsbergu, META zastosował różne rozwiązania systemowe dla poszczególnych obszarów.

W przypadku składowania części w obszarze kompletacji zamówień, system regałów bezśrubowych META CLIP w połączeniu z elementami konstrukcji stalowej został zainstalowany na dwóch kondygnacjach, zapewniając przejrzyste i elastyczne składowanie ponad 30 000 różnych (małych) części. Dzięki otwartemu rozmieszczeniu korytarzy i odpowiedniemu ustawieniu szybkich przemieszczeń, osiągane są krótkie dystanse piesze, a tym samym bardziej efektywna kompletacja zamówień. Przyszła rozbudowa artykułów i obrotu jest już przygotowana, ponieważ dwukondygnacyjny system regałów META CLIP jest przygotowany do rozbudowy o dodatkową kondygnację. Oznacza to, że ustawiona tam powierzchnia magazynowa może być bardzo szybko rozbudowywana.

W połączeniu z systemem podłogowym, specjalne systemy regałów tunelowych, również oparte na systemie META CLIP, umożliwiają optymalne przechowywanie różnych długich rur LED.

Ponadto system regałów paletowych META MULTIPAL został wykorzystany jako magazyn buforowy po dostawie lub sezonowy oraz do składowania innych towarów, tworząc około 8.000 miejsc paletowych w szerszym obszarze składowania. W specjalnie zwymiarowanych regałach paletowych, regały z siatki drucianej zostały wykorzystane do stworzenia przestrzeni do ręcznej kompletacji towarów o specjalnych wymiarach. Te regały paletowe META MULTIPAL o głębokości 1500 mm, dzięki trzem belkom nośnym, oferują również miejsce na dłuższe palety. Dla lepszej identyfikacji, szpaty tych rzędów regałów nie są pomalowane na czerwono pomarańczowo, ale na niebiesko.

W zasadzie, dokładne planowanie i pozycjonowanie wszystkich grup produktów zostało przeprowadzone zgodnie z prędkością obrotową (analiza ABC). Ukierunkowane szczegółowe planowanie zostało przeprowadzone w ścisłej współpracy między dyrektorami zarządzającymi Robertem Bechtle i Berndem Schwettmannem z LDBS Lichtdienst a biurem META i pracownikami terenowymi.

W systemie META MULTIPAL stworzono 8.000 miejsc paletowych.
W systemie META MULTIPAL stworzono 8.000 miejsc paletowych.

Wypowiedź klienta

Robert Bechtle, dyrektor zarządzający LDBS Lichtdienst GmbH, na temat współpracy w tym zakładzie: "Wszystko poszło dobrze, a zespół META wykonał świetną robotę. Góry zostały dla nas przeniesione, a obsługa terenowa zawsze była kompetentną i pomocną osobą kontaktową. Nasze wielkie pochwały i podziękowania należą się całemu zespołowi".

Dyrektorzy zarządzający LDBS Bernd Schwettmann i Robert Bechtle (od lewej do prawej) w nowym magazynie centralnym w Falkensee.
Dyrektorzy zarządzający LDBS Bernd Schwettmann i Robert Bechtle (od lewej do prawej) w nowym magazynie centralnym w Falkensee.