DO 1400 PALET URUCHAMIANYCH W RUCHU PO NACIŚNIĘCIU PRZYCISKU

JAB polega na dynamicznych i elastycznych rozwiązaniach META w swoim magazynie.

W przypadku specjalnych wymiarów produktów i palet wymagane są specjalnie zaprojektowane miejsca składowania - tak jak ma to miejsce w JAB ANSTOETZ w Bielefeld. Dostawca wysokiej jakości tkanin dekoracyjnych i tapicerskich, dywanów i wykładzin podłogowych opiera się na kompetencjach eksperta intralogistyki META-Regalbau przy wyborze technologii przechowywania.

Dla klientów na całym świecie nazwa JAB ANSTOETZ oznacza wysokiej jakości kreacje tekstylne, których pomysłowe projekty wyznaczają nowe trendy. Skoordynowane tkaniny domowe obejmują nie tylko szeroką gamę fantastycznie pięknych tkanin dekoracyjnych i tapicerskich, ale także rolety, plisowane rolety i zasłony panelowe dla skutecznej ochrony przeciwsłonecznej. Dywany, dywany i designerskie wykładziny podłogowe w wybranych, wysokiej jakości są dostępne jako stylowe odpowiedniki asortymentu tkanin. Harmonijną ofertę dopełniają starannie wykonane ręcznie meble tapicerowane oraz mała, ale drobna kolekcja karniszy i tapet.

JAB wykorzystuje różne rozwiązania systemowe eksperta ds. technologii magazynowania z siedzibą w Arnsbergu META do przechowywania projektowanych wykładzin podłogowych i tkanin.

Dane projektu

Obiekt: Obszary magazynowe w JAB Josef Anstoetz Bielefeld
Wykorzystane produkty META: Regały półkowe META CLIP
  Regały paletowe META MULTIPAL
  Regały paletowe META MULTIBLOC
Poruszanie się po naciśnięciu przycisku: System regałów jezdnych META MULTIBLOC z maksymalnie 1400 miejscami paletowymi.
Poruszanie się po naciśnięciu przycisku: System regałów jezdnych META MULTIBLOC z maksymalnie 1400 miejscami paletowymi.

Zadanie

W magazynie wysokiej jakości wykładzin podłogowych, jako centralny element magazynu buforowego zainstalowano mobilny system regałów META MULTIBLOC z siedmioma wózkami i napędem elektrycznym. System regałów paletowych META MULTIPAL S służy do składowania łącznie 1400 palet. Dzięki temu dynamicznemu wariantowi składowania możliwe jest zwiększenie pojemności magazynowej nawet o 110% na tej samej powierzchni w porównaniu z systemem regałów zainstalowanym na stałe. Oznacza to maksymalne wykorzystanie przestrzeni przy jednoczesnym dostępie do każdego miejsca składowania. Żądany korytarz można również otworzyć np. z wózka widłowego za pomocą pilota.

Kolejną szczególną cechą tego systemu są specjalne belki na końcu wagonów, dzięki czemu droga ewakuacyjna wymagana przez JAB może być nadal używana bez ograniczeń.  W celu magazynowania szybko rotujących towarów magazynowych, oprócz stanowisk kompletacji zainstalowane są stacjonarne regały paletowe systemu META MULTIPAL S. W obu wariantach składowania w regałach paletowych stosowane są podłogi z kratownicami ciągłymi, dzięki czemu palety o wadze do jednej tony mogą być również składowane poza standardowymi wymiarami. To kompleksowe rozwiązanie specjalne umożliwia elastyczne składowanie i bezproblemowy odbiór palet specjalnych. Zabezpieczenie siłownika w każdym rzędzie regałów zapobiega uszkodzeniom urządzeń transportowych i zapewnia trwałość regałów.

Kolejnym ważnym obszarem działalności JAB jest magazynowanie i pakowanie szerokiej gamy materiałów. JAB zawsze posiada w magazynie w Bielefeld 3.000 różnych artykułów w łącznej ilości 20.000 kolorów i oferuje usługi cięcia i szycia. Do przechowywania i dostarczania tych wysokiej jakości tkanin stosuje się tzw. stojaki na knagi, w których rolki tkanin mogą być wyraźnie przechowywane. Jest to kilka regałów regałowych META CLIP umieszczonych jeden za drugim. Dzięki elastycznym możliwościom zastosowania i konwersji tego systemu wtykowego, regały można optymalnie dostosować do prawie każdego rodzaju towarów, a w razie potrzeby można szybko i bez większego wysiłku zwiększyć pojemność magazynową.

Stacjonarne regały paletowe systemu META MULTIPAL S są wykorzystywane do składowania szybko rotujących towarów magazynowych.
Stacjonarne regały paletowe systemu META MULTIPAL S są wykorzystywane do składowania szybko rotujących towarów magazynowych.

Wypowiedź klienta

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z systemów magazynowania META", wyjaśnia Buchholz, kierownik zakładu w JAB. "Również partnerska współpraca od lat oraz wsparcie ze strony odpowiedzialnego biura i służby terenowej działały znakomicie od samego początku.

Serwis terenowy META Martin Hitzfeld, kierownik zakładu Jens Buchholz i kierownik magazynu Michael Smolarek (od lewej do prawej) przed systemem regałów mobilnych META MULTIBLOC.
Serwis terenowy META Martin Hitzfeld, kierownik zakładu Jens Buchholz i kierownik magazynu Michael Smolarek (od lewej do prawej) przed systemem regałów mobilnych META MULTIBLOC.