Zwiększanie powierzchni magazynu przy pomocy regałów

O zagospodarowaniu powierzchni magazynowej warto myśleć już podczas wynajmu pomieszczenia. Dlaczego? Wybór odpowiedniego magazynu zdecydowanie ułatwi Ci przechowywanie towarów danego rodzaju i usprawni jego ewentualną przebudowę w przyszłości. Dzięki prawidłowo zorganizowanemu miejscu transport i przepływ towarów staną się płynne i dynamiczne, co umożliwi wygodną pracę odpowiedniej liczbie pracowników potrzebnych do sprawnego wykonywania zadań.

A co, jeśli Twoja firma zwiększyła swoje obroty i potrzebujesz dodatkowej powierzchni magazynowej? Nowoczesne budownictwo i technologie pomogą Ci zwiększyć powierzchnię Twojego magazynu w prosty i stosunkowo niedrogi sposób.

Pomosty magazynowe – co to jest?

Coraz bardziej popularnym rozwiązaniem umożliwiającym powiększenie i optymalizację powierzchni magazynowych stają się pomosty magazynowe. To stalowe konstrukcje, budowane na słupach nad posadzką zakładu, tworzące dodatkowe piętra, dzięki którym powiększysz powierzchnię magazynu, bez konieczności rozbudowy poziomej bądź, co ważniejsze, budowy lub wynajmu kolejnego.

Rozbudowa magazynu w górę jest możliwa nawet do 4 pięter. Nowa przestrzeń pozwoli Twojemu przedsiębiorstwu na swobodny rozwój, umożliwiając składowanie ładunków, ich sprawny transport oraz przepływ. By skonstruowanie ich było możliwe, potrzeba odpowiedniej ilości miejsca, a także dopasowanej do przebudowy infrastruktury, dlatego tak istotne jest wybranie magazynu, który będziesz mógł w przyszłości modyfikować.

Zalety antresol magazynowych

Główną zaletą opisywanych rozwiązań jest oczywiście wspomniane zwiększenie powierzchni magazynu przeznaczonej do składowania towarów. Bez dobudowywania kolejnych pomieszczeń, zoptymalizujesz powierzchnie i dopasujesz do rozwijającego się biznesu. Nie musisz zmieniać adresu firmy, wynajmować nowych pomieszczeń, zastanawiać się nad pogodzeniem i sprawnym działaniem dwóch odrębnych miejsc. Pomosty nie wymagają dodatkowych powierzchni – same je stanowią. Musimy również dodać, że cena budowy antresoli jest nieporównywalnie niższa niż koszt budowy kolejnego zakładu.

Pomosty magazynowe powstają bardzo szybko i równie szybko można się ich pozbyć. Mimo że stanowią stałe i stabilne konstrukcje, w razie potrzeby będziesz mógł spokojnie je zdemontować. Dzięki antresolom, działanie Twojego magazynu może stać się bardziej dynamiczne. Lepszy podział różnorodnych towarów usprawni komunikację i transport, a finalnie cały proces produktowy.

Rodzaje antresol magazynowych

Spośród antresol magazynowych możemy wyróżnić kilka ich rodzajów. Wiedząc, jaki masz wybór, z pewnością łatwiej dopasujesz odpowiednie antresole do potrzeb swojego magazynu. Jakie rodzaje pomostów magazynowych oferuje rynek?

Pomosty magazynowe do dużych obciążeń

Wysokie, wielokondygnacyjne antresole o dużej nośności to pomosty magazynowe przystosowane do dużych obciążeń. Sprawdzają się w zakładach samochodowych oraz przemysłowych. Są obszerne i ciężkie, dzięki czemu zapewniają szczególne bezpieczeństwo pracownikom oraz umożliwiają przechowywanie masywnych towarów o dużych gabarytach.

Pomosty magazynowe oparte na regałach

Pomosty magazynowe możemy również dopasować ze względu na wcześniejsze wyposażenie sali w regały półkowe. Regały półkowe świetnie sprawdzają się do magazynowania niewielkich ładunków, drobnicy i niedużych kartonów. Regały te są bardzo stabilne i umożliwiają zainstalowanie na nich kolejnej kondygnacji w postaci antresoli.

Pomosty magazynowe mobilne

Jeśli zależy Ci na lekkości i mobilności pomostu, dostępne są również antresole przypominające mobilne drabiny. Dzięki nim w prosty i łatwy sposób przesuniesz pomost w inne miejsce, ułatwiając przepływ towarów w przedsiębiorstwie.

Jakie pomosty magazynowe wybrać?

Przed budową pomostu magazynowego trzeba wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii, które zaważą na wyborze odpowiednich materiałów i budowie konstrukcji. Kluczowym czynnikiem jest nośność i trwałość posadzki. Z pewnością, zwróciłeś na te aspekty uwagę już podczas wyboru magazynu – ze względu na jej istotność także podczas doboru regałów. Musi być trwała i zapewnić stabilność oraz bezpieczeństwo konstrukcji.

Bardzo ważne jest również obciążenie, którym będzie poddawana wybudowana antresola. Powinna być dopasowana do danego towaru pod względem materiału, belek i słupów oraz sposobie zabudowy. Jej zadaniem będzie w końcu nie tylko zwiększenie powierzchni, lecz także składowanie danych towarów, dlatego ważne, by bezpiecznie udźwignęła ich ciężar.

I sprawa nadrzędna, czyli zapewnienie całkowitego bezpieczeństwa Twoich pracowników. Nie mamy na myśli jedynie dostosowania maksymalnego obciążenia, ale również umożliwienie szybkiej ewakuacji dzięki specjalnym drogom i wyjściom, które projektuje się, biorąc pod uwagę liczbę pracowników.

Zwiększanie powierzchni magazynu dzięki regałom META

Jeżeli Twój biznes prężnie się rozwija, z pewnością zainteresują Cię wysokiej jakości regały META, które zwiększą powierzchnię Twojego magazynu. Dzięki konstrukcjom stalowym i magazynowym META zoptymalizujesz przestrzeń i powiększysz jej powierzchnię użytkową. Dobrze wdrożone pomosty ułatwią i przyspieszą pracę. Z nami dostosujesz je do modelu zarządzania swoim magazynem, aby jak najlepiej spełniły swoją funkcję.

Konstrukcje stalowe i antresole META są dostosowywane do wymiaru konkretnego magazynu oraz wymogów obciążeniowych, dlatego nie musisz martwić się, że nie sprawdzą się w Twoim zakładzie. Mogą być wykorzystywane w halach przemysłowych i samochodowych, w branży e-commerce, automotive, kosmetycznej, chemicznej, spożywczej czy meblarskiej, a także wielu, wielu innych.

Zapraszamy do kontaktu. Z regałami META bezpiecznie i szybko zwiększysz powierzchnię swojego magazynu.