Czym charakteryzują się regały półkowe?

Regały półkowe, kojarzone głównie ze składowaniem towarów magazynowych, mają znacznie szersze zastosowanie w magazynowaniu ładunków niespaletyzowanych. Ułatwiają przechowywanie towarów i zapewniają do nich łatwy dostęp. Regały półkowe najwyższej jakości przetrwają w Twoim pomieszczeniu długie lata, świetnie spełniając swoją organizacyjną funkcję. Są łatwe w obsłudze, a korzystanie z nich nie sprawia żadnych problemów. Warto, abyś wybrał do swojej firmy takie regały półkowe, które wypełnią swoje zadanie, i których ustawienie oraz montaż dostosujesz do potrzeb swojego przedsiębiorstwa.

Zalety regałów półkowych

Jakie są główne zalety regałów półkowych? Przede wszystkim, świetnie sprawdzą się wszędzie tam, gdzie przechowywane są przedmioty niespaletowane. Z łatwością ułożysz na nich towary o niewielkich gabarytach, a także opakowania zbiorcze, takie jak kartony czy segregatory.

Regały półkowe są bardzo stabilne i wytrzymałe. W zależności od maksymalnego obciążenia są w stanie pomieścić nie tylko małe towary, ale także te bardziej masywne. Znajdują swoje wykorzystanie w różnych miejscach – od hurtowni, przez serwisy samochodowe, po biura i archiwa.

Ich zdecydowaną zaletą jest również łatwość montażu i demontażu. Regały półkowe nie są skomplikowanymi konstrukcjami, wymagającymi nakładów energii i czasu, by móc cieszyć się ich uniwersalnością. Oprócz tego, dzięki dostosowanym, licznym akcesoriom, można dopasować użytkowość regałów półkowych idealnie do swoich potrzeb.

Budowa regałów półkowych

Konstrukcja regałów półkowych jest dość prosta. Pojedynczy regał składa się z ramy, zbudowanej z profili metalowych, i półek. Profile, z których skonstruowana jest rama, są bardzo często perforowane – oznacza to, że przy zmniejszonej masie regału, zwiększona zostaje jego wytrzymałość.

Regały półkowe najczęściej wykonywane są ze stali ocynkowanej, która chroni przed uszkodzeniami i korozją. Mogą być również malowane – wszystko zależy od Twoich preferencji.

Półki w regałach mogą być zarówno wiórowe, jak i z metalowej kraty lub stalowych paneli. W zależności od towaru, który chcesz składować, a także innych czynników, takich jak cena, właściwości przeciwpożarowe czy maksymalny udźwig (może wynosić nawet 400 kg), możesz dobrać takie, które spełnią Twoje oczekiwania.

Regały półkowe dostosowane do potrzeb

Nie wszystkie regały są takie same. Ba – większość różni się między sobą, ponieważ każdy jest dostosowany do potrzeb danego przedsiębiorstwa. Jeśli więc szukasz uniwersalnych rozwiązań, modułowa konstrukcja regału półkowego z pewnością zda egzamin w Twojej firmie.

Dzięki możliwości łączenia regałów półkowych skonstruujesz konkretny system składowania towarów, który ułatwi organizację przestrzeni w Twoim magazynie. Regałów półkowych nie musisz dokręcać do ścian lub, zazwyczaj, kotwić do podłoża, tak, jak regały paletowe.

Jeśli chcesz wprowadzić zmiany w ich ułożeniu bądź rozbudować konstrukcję, wystarczy wydzielić strefę prac – zamykanie zakładu nie jest konieczne. Szybko i prosto zamontujesz, zdemontujesz bądź połączysz regały, bez przerywania pozostałych prac magazynowych.

Gdzie sprawdzą się regały półkowe?

Jako że regały półkowe są uniwersalne, modułowe, a także proste w montażu, znajdą swoje zastosowanie w wielu rozmaitych miejscach. Dodatkową zaletą jest także możliwość dopasowania odpowiednich akcesoriów, takich jak wieszaki, szuflady, przegrody, a nawet ściany boczne czy drzwi, które zwiększą ich funkcjonalność i poprawią bezpieczeństwo.

Regały półkowe świetnie sprawdzą się w serwisach samochodowych, w których przechowywane są towary różnych gabarytów. Możliwość zmieniania wysokości półek ułatwi stworzenie dostosowanej przestrzeni do składowania zarówno drobnicy – w szufladach czy kartonach – jak i opon, umieszczonych na specjalnych drążkach, czy karoserii.

A co z biurami i archiwami? Regały półkowe to idealne rozwiązanie dla tego typu miejsc. Świetnie organizują przestrzeń i pozwalają na utrzymanie porządku. Magazynowanie licznych dokumentacji, segregatorów, a także sprzętu elektronicznego jest proste, a dostęp do materiałów łatwy i przejrzysty.

Komfort pracy z regałami półkowymi

Regały półkowe z pewnością docenią Twoi pracownicy. Sztywna, stabilna i wytrzymała konstrukcja nie tylko faktycznie zapewnia bezpieczeństwo Twoim pracownikom, ale również sprawa, że czują się komfortowo, wykonując powierzone im zadania.

Profesjonalne regały półkowe muszą być dostosowane do wyznaczonych prawnie norm bezpieczeństwa i higieny pracy. Producenci przestrzegają wymagania PPOŻ dotyczące minimalnej przezierności podłóg. Dzięki temu, w razie pożaru, dym zostanie odpowiednio odprowadzony, a woda będzie mogła ugasić ogień.

Regały półkowe META

Regały półkowe META to najwyższej jakości wyposażenie różnego rodzaju magazynów, zarówno części samochodowych, spożywczych, jak i wielkich hali przemysłowych. Idealnie nadają się do składowania drobnych części. Ramy i półki najwyższej jakości są dobierane do indywidualnych potrzeb danego miejsca. Proponujemy Ci dwa rodzaje regałów: META FIX oraz META CLIP. Czym się charakteryzują?

META FIX to wysokiej jakości regały skręcane. Pozwalają na stabilne i trwałe skonstruowanie jednego bądź kilku modułów. Dzięki swojej budowie umożliwiają dostęp do magazynowanego ładunku z obu stron, ułatwiając pracę i przyspieszając proces przepływu towarów.

META CLIP zaś to regały wtykowe. Ich montaż jest banalnie prosty i nie wymaga użycia żadnych narzędzi. Dzięki budowie wtykowej możesz przebudowywać regały, a co za tym idzie – dopasowywać je do wielkości, wagi i ilości magazynowanego towaru. Jeśli potrzebujesz zabudowy wielopoziomowej, regały META CLIP spełnią Twoje oczekiwania.

Dostępne, liczne akcesoria dodatkowe umożliwia stworzenie idealnie dostosowanych regały do swojego przedsiębiorstwa. Dzięki ukośnym półkom, pojemnikom, szufladom, specjalnym półkom na materiały niebezpieczne czy przedmioty o niestandardowym kształcie magazynowanie towaru przestanie sprawiać Ci problemy.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wysokiej jakości regałów półkowych META, które usprawnią działanie Twojego magazynu.